Main Content

Home » Yatırımcılar

Yatırımcılar

Bir gayrimenkul yatirimi yapmadan önce ne tur bir emlak yatırımının sizin için daha doğru olduğuna ve hangi stratejiyi uygulayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Ister uzun vadeli bir yatırım yaparak kiralama yoluyla pasif gelir elde edebilirsiniz, ister nispeten ucuz bir fiyata aldığınız konutu restorasyon sonrası yeniden satarak kar edebilirsiniz.

Kiralama yoluyla pasif bir gelir elde etmeyi planlıyorsanız, CAP oranları, işletme giderleri ve doluluk oranları gibi bu yatırım türü için gerekli bilgileri değerlendirmek çok önemlidir. Öte yandan, rehabilitasyon projeleri ile kısa vadeli yatırımlar arayan yatırımcılar için, yatırım yapılacak konut seçilmeden önce sabit ve tahmini rehabilitasyon masraflarından sonra arzulanan kara izin veren maksimum satın alma fiyatını tanımlamak çok önemlidir.

Her durumda, ihtiyaçları anlayan ve bölgedeki en karlı fırsatları bulmak için derinlemesine bir piyasa bilgisine sahip olan yatırımcı dostu birgayrimenkul danışmanı, bir yatırımcı için kritik öneme sahiptir.

Ticari gayrimenkul yatırımları, doğru seçildiğinde, nakit akışında belirgin bir istikrar sağlayabilir. Ticari yatırımların çoğunda, kiralama sözleşmeleri genelde çok yıllı olduğu için, kira fiyatları piyasa genelinde düştüğünde bile mal sahibi korunur.

Karma kullanımlı gayrimenkul yatırımları, konut ve ticaret özelliklerini tek bir projede birleştiren yatırımlardır. Karma kullanımlı gayrimenkul yatırımlarının en önemli avantajı, risk yönetimi için önemli olan yerleşik bir çeşitlendirmeye sahip olmalarıdır.

Kaynaklarınıza, finansal hedeflerinize ve yaşam tercihlerine bağlı olarak doğru piyasada doğru zamanda uygulanması gereken çeşitli gayrimenkul yatırım stratejileri türleri bulunmaktadır. Tecrübeli bir gayrimenkul danışmanısizin için en kişiselleştirilmiş yatırım seçeneklerini sunmak için ayrıntılı piyasa analizi yapabilir.